P1330R-334K
P1330R-334K
Part Number P1330R-334K
Description FIXED IND 330UH 179MA 4.8 OHM
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 330µH Unshielded Inductor 179mA 4.8Ohm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
P1330R-334K - Product Attributes
Datasheet P1330(R) Series Datasheet
Standard Package 500
Manufacturer API Delevan Inc.
Series P1330R
Packaging Tape & Reel (TR)
Material - Core Ferrite
Inductance 330µH
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 179mA
Current - Saturation 57mA
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 4.8Ohm Max
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1kHz
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)