P1330R-823K
P1330R-823K
Part NumberP1330R-823K
Detailed Description
P1330R-823K - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)362mA
Current - Saturation150mA
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.38Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max)0.145" (3.68mm)
P1330R-823K - Related Products
More >>
P1330R-823K API Delevan Inc., 82µH Unshielded Inductor 362mA 1.38Ohm Max Nonstandard, P1330R View