EV28-1.5-02-20M
EV28-1.5-02-20M
Part Number EV28-1.5-02-20M
Description CMC 20MH 1.5A 2LN TH
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 20mH @ 400Hz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 1.5A DCR 282mOhm (Typ)
Payment Methods
Delivery Services
EV28-1.5-02-20M - Product Attributes
Categories
Filters / Common Mode Chokes
Datasheet EV,EH Series
Series EV
Packaging Bulk
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 20mH @ 400Hz
Current Rating (Max) 1.5A
DC Resistance (DCR) (Max) 282mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 250V
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.150" L x 0.827" W (29.20mm x 21.00mm)
Height (Max) 1.406" (35.70mm)