CDRH2D18/LDNP-470NC
CDRH2D18/LDNP-470NC
Part NumberCDRH2D18/LDNP-470NC
Detailed Description
CDRH2D18/LDNP-470NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH2D18/LD
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)480mA
Current - Saturation200mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)660mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)