CDRH3D14/HPNP-100NC
CDRH3D14/HPNP-100NC
Part NumberCDRH3D14/HPNP-100NC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH3D14/HPNP-100NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH3D14/HP
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)670mA
Current - Saturation1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)440mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)