CDRH4D28CNP-100PC
CDRH4D28CNP-100PC
Part NumberCDRH4D28CNP-100PC
Detailed Description
CDRH4D28CNP-100PC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package2000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH4D28C
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)1.26A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)106mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)