CDRH104RNP-221NC
CDRH104RNP-221NC
Part NumberCDRH104RNP-221NC
Detailed Description
CDRH104RNP-221NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH104R
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)700mA
Current - Saturation920mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)756mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)