CDRH3D14/HPNP-100NC
CDRH3D14/HPNP-100NC
Part NumberCDRH3D14/HPNP-100NC
Detailed Description
CDRH3D14/HPNP-100NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH3D14/HP
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)670mA
Current - Saturation1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)440mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)