CDRH2D11/HPNP-100NC
CDRH2D11/HPNP-100NC
Part NumberCDRH2D11/HPNP-100NC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDRH2D11/HPNP-100NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH2D11/HP
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)520mA
Current - Saturation520mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)559mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)