CDRH103RNP-220NC-B
CDRH103RNP-220NC-B
Part NumberCDRH103RNP-220NC-B
Detailed Description
CDRH103RNP-220NC-B - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDRH103R
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±30%
Current Rating (Amps)1.6A
Current - Saturation2.16A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)143mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.402" L x 0.394" W (10.20mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)