CDR7D43MNNP-120NC
CDR7D43MNNP-120NC
Part NumberCDR7D43MNNP-120NC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDR7D43MNNP-120NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDR7D43MN
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance12µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)2.1A
Current - Saturation3.9A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)56.8mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)