CDR7D28MNNP-220NC
CDR7D28MNNP-220NC
Part NumberCDR7D28MNNP-220NC
Detailed Description
CDR7D28MNNP-220NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDR7D28MN
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)1.6A
Current - Saturation1.65A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)120mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)