CDR7D28MNNP-2R0NC
CDR7D28MNNP-2R0NC
Part Number CDR7D28MNNP-2R0NC
Description FIXED IND 2UH 3.95A 23.8 MOHM
Package / Case Nonstandard
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 2µH Shielded Inductor 3.95A 23.8mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
CDR7D28MNNP-2R0NC - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet CDR7D28MN
Standard Package 1000
Manufacturer Sumida America Components Inc.
Series CDR7D28MN
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 2µH
Tolerance ±25%
Current Rating (Amps) 3.95A
Current - Saturation 4.55A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 23.8mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)