CDR7D43MNNP-470NC
CDR7D43MNNP-470NC
Part NumberCDR7D43MNNP-470NC
Detailed Description
CDR7D43MNNP-470NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDR7D43MN
PackagingCut Tape (CT)
Material - CoreFerrite
Inductance47µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)900mA
Current - Saturation1.9A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)247mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)