CDR7D28MNNP-150NC
CDR7D28MNNP-150NC
Part NumberCDR7D28MNNP-150NC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDR7D28MNNP-150NC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDR7D28MN
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance15µH
Tolerance±25%
Current Rating (Amps)2A
Current - Saturation2.1A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)81.3mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)