CDR63BNP-220MC
CDR63BNP-220MC
Part NumberCDR63BNP-220MC
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
CDR63BNP-220MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1500
ManufacturerSumida America Components Inc.
SeriesCDR63
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Type-
Material - Core-
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)760mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)320mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant23.1MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test2.52MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.244" L x 0.220" W (6.20mm x 5.60mm)
Height - Seated (Max)0.138" (3.50mm)