SPD73R-183M
SPD73R-183M
Part NumberSPD73R-183M
Detailed Description
SPD73R-183M - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance18µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.8A
Current - Saturation1.8A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)140mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.154" (3.90mm)