SPD73R-223M
SPD73R-223M
Part NumberSPD73R-223M
Detailed Description
SPD73R-223M - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesSPD73R
PackagingTape & Reel (TR)
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)1.75A
Current - Saturation1.75A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)190mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.154" (3.90mm)