SPD73R-334M
SPD73R-334M
Part NumberSPD73R-334M
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseNonstandard
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
SPD73R-334M - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerAPI Delevan Inc.
SeriesSPD73R
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)500mA
Current - Saturation500mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.62Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.154" (3.90mm)
SPD73R-334M - Related Products
More >>
SPD73R-334M API Delevan Inc., 330µH Shielded Wirewound Inductor 500mA 2.62Ohm Max Nonstandard, SPD73R View