SPD74R-223M
SPD74R-223M
Part NumberSPD74R-223M
Detailed Description
SPD74R-223M - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance22µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)2A
Current - Saturation2A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)110mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.185" (4.70mm)