SPD73R-334M
SPD73R-334M
Part NumberSPD73R-334M
Detailed Description
SPD73R-334M - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance330µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)500mA
Current - Saturation500mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)2.62Ohm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.154" (3.90mm)