SPD73R-154M
SPD73R-154M
Part NumberSPD73R-154M
Detailed Description
SPD73R-154M - Product Attributes
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)700mA
Current - Saturation700mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)890mOhm Max
Ratings-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test1kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max)0.154" (3.90mm)