RN222-1-02-33M
RN222-1-02-33M
Part NumberRN222-1-02-33M
Detailed Description
RN222-1-02-33M - Product Attributes
Number of Lines2
Inductance @ Frequency33mH @ 10kHz
Current Rating (Max)1A
DC Resistance (DCR) (Max)1.3Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Height (Max)1.165" (29.60mm)