RN112-0.5-02-15M
RN112-0.5-02-15M
Part NumberRN112-0.5-02-15M
Detailed Description
RN112-0.5-02-15M - Product Attributes
SeriesRN
PackagingTray
Number of Lines2
Inductance @ Frequency15mH @ 10kHz
Current Rating (Max)500mA
DC Resistance (DCR) (Max)700mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.697" L x 0.673" W (17.70mm x 17.10mm)
Height (Max)0.508" (12.90mm)