RN204-1.5-02-1M6
RN204-1.5-02-1M6
Part NumberRN204-1.5-02-1M6
Detailed Description
RN204-1.5-02-1M6 - Product Attributes
Number of Lines2
Inductance @ Frequency1.6mH @ 10kHz
Current Rating (Max)1.5A
DC Resistance (DCR) (Max)96mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Height (Max)0.575" (14.61mm)