RN142-4-02-3M3
RN142-4-02-3M3
Part Number RN142-4-02-3M3
Description CMC 3.3MH 4A 2LN TH
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 3.3mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 4A DCR 67mOhm (Typ)
Payment Methods
Delivery Services
RN142-4-02-3M3 - Product Attributes
Series RN
Packaging Tray
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 3.3mH @ 10kHz
Current Rating (Max) 4A
DC Resistance (DCR) (Max) 67mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 300V
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.303" L x 1.280" W (33.10mm x 32.50mm)
Height (Max) 0.787" (20.00mm)