RN218-1-02-22M
RN218-1-02-22M
Part NumberRN218-1-02-22M
Detailed Description
RN218-1-02-22M - Product Attributes
Number of Lines2
Inductance @ Frequency22mH @ 10kHz
Current Rating (Max)1A
DC Resistance (DCR) (Max)520mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.492" W (18.00mm x 12.50mm)
Height (Max)0.799" (20.30mm)