RN152-8-02-2M7
RN152-8-02-2M7
Part NumberRN152-8-02-2M7
Detailed Description
RN152-8-02-2M7 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package100
Number of Lines2
Inductance @ Frequency2.7mH @ 10kHz
Current Rating (Max)8A
DC Resistance (DCR) (Max)22mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.693" L x 1.646" W (43.00mm x 41.80mm)
Height (Max)0.996" (25.30mm)