RN214-4-02-1M5
RN214-4-02-1M5
Part Number RN214-4-02-1M5
Description CMC 1.5MH 4A 2LN TH
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 1.5mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 4A DCR 34mOhm (Typ)
Payment Methods
Delivery Services
RN214-4-02-1M5 - Product Attributes
Series RN
Packaging Tube
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 1.5mH @ 10kHz
Current Rating (Max) 4A
DC Resistance (DCR) (Max) 34mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 300V
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.906" L x 0.610" W (23.00mm x 15.50mm)
Height (Max) 0.996" (25.30mm)