RN216-0.5-02-39M
RN216-0.5-02-39M
Part Number RN216-0.5-02-39M
Description CMC 39MH 500MA 2LN TH
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 39mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 500mA DCR 920mOhm (Typ)
Payment Methods
Delivery Services
RN216-0.5-02-39M - Product Attributes
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 39mH @ 10kHz
Current Rating (Max) 500mA
DC Resistance (DCR) (Max) 920mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 300V
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.906" L x 0.610" W (23.00mm x 15.50mm)
Height (Max) 0.996" (25.30mm)