RN222-1.5-02-10M
RN222-1.5-02-10M
Part NumberRN222-1.5-02-10M
Detailed Description
RN222-1.5-02-10M - Product Attributes
Number of Lines2
Inductance @ Frequency10mH @ 10kHz
Current Rating (Max)1.5A
DC Resistance (DCR) (Max)250mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.220" L x 0.709" W (31.00mm x 18.00mm)
Height (Max)1.165" (29.60mm)