RN102-0.3-02-22M
RN102-0.3-02-22M
Part NumberRN102-0.3-02-22M
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RN102-0.3-02-22M - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package600
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesRN
PackagingTray
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance @ Frequency22mH @ 10kHz
Current Rating (Max)300mA
DC Resistance (DCR) (Max)1.3Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Ratings-
ApprovalsENEC, UR, VDE
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.551" Dia x 0.551" W (14.00mm x 14.00mm)
Height (Max)0.366" (9.30mm)