RN102-1.5-02-1M6
RN102-1.5-02-1M6
Part NumberRN102-1.5-02-1M6
Detailed Description
RN102-1.5-02-1M6 - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package600
Number of Lines2
Inductance @ Frequency1.6mH @ 10kHz
Current Rating (Max)1.5A
DC Resistance (DCR) (Max)94mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.551" Dia x 0.551" W (14.00mm x 14.00mm)
Height (Max)0.366" (9.30mm)