RN122-0.5-02-56M
RN122-0.5-02-56M
Part NumberRN122-0.5-02-56M
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RN122-0.5-02-56M - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package200
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesRN
PackagingTray
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance @ Frequency56mH @ 10kHz
Current Rating (Max)500mA
DC Resistance (DCR) (Max)1.8Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Ratings-
ApprovalsENEC, UR, VDE
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.886" L x 0.846" W (22.50mm x 21.50mm)
Height (Max)0.531" (13.50mm)