RN152-4-02-6M8
RN152-4-02-6M8
Part NumberRN152-4-02-6M8
Detailed Description
RN152-4-02-6M8 - Product Attributes
SeriesRN
PackagingTray
Number of Lines2
Inductance @ Frequency6.8mH @ 10kHz
Current Rating (Max)4A
DC Resistance (DCR) (Max)87mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.693" L x 1.646" W (43.00mm x 41.80mm)
Height (Max)0.996" (25.30mm)