RN202-1.5-02-1M6
RN202-1.5-02-1M6
Part NumberRN202-1.5-02-1M6
Detailed Description
RN202-1.5-02-1M6 - Product Attributes
SeriesRN
PackagingTray
Number of Lines2
Inductance @ Frequency1.6mH @ 10kHz
Current Rating (Max)1.5A
DC Resistance (DCR) (Max)94mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.717" L x 0.346" W (18.20mm x 8.80mm)
Height (Max)0.543" (13.80mm)