RN152-1-02-68M
RN152-1-02-68M
Part NumberRN152-1-02-68M
Detailed Description
RN152-1-02-68M - Product Attributes
SeriesRN
PackagingTray
Number of Lines2
Inductance @ Frequency68mH @ 10kHz
Current Rating (Max)1A
DC Resistance (DCR) (Max)1.3Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension1.693" L x 1.646" W (43.00mm x 41.80mm)
Height (Max)0.996" (25.30mm)