RN142-0.5-02-82M
RN142-0.5-02-82M
Part Number RN142-0.5-02-82M
Description CMC 82MH 500MA 2LN TH
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 82mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 500mA DCR 2.7Ohm (Typ)
Payment Methods
Delivery Services
RN142-0.5-02-82M - Product Attributes
Categories
Filters / Common Mode Chokes
Datasheet RN Series Datasheet
Standard Package 100
Manufacturer Schaffner EMC Inc.
Series RN
Packaging Tray
Part Status Active
Filter Type Power Line
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 82mH @ 10kHz
Current Rating (Max) 500mA
DC Resistance (DCR) (Max) 2.7Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 300V
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Ratings -
Approvals ENEC, UR, VDE
Features -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.303" L x 1.280" W (33.10mm x 32.50mm)
Height (Max) 0.787" (20.00mm)