RN204-2-02-1M1
RN204-2-02-1M1
Part Number RN204-2-02-1M1
Description CMC 1.1MH 2A 2LN TH
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 1.1mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 2A DCR 57mOhm (Typ)
Payment Methods
Delivery Services
RN204-2-02-1M1 - Product Attributes
Series RN
Packaging Tray
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 1.1mH @ 10kHz
Current Rating (Max) 2A
DC Resistance (DCR) (Max) 57mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 300V
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Height (Max) 0.575" (14.61mm)