RN143-4-02-3M9
RN143-4-02-3M9
Part Number RN143-4-02-3M9
Description CMC 3.9MH 4A 2LN TH
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 3.9mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 4A DCR 59mOhm (Typ)
Payment Methods
Delivery Services
RN143-4-02-3M9 - Product Attributes
Categories
Filters / Common Mode Chokes
Datasheet RN Series Datasheet
Standard Package 100
Manufacturer Schaffner EMC Inc.
Series RN
Packaging Tray
Part Status Active
Filter Type Power Line
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 3.9mH @ 10kHz
Current Rating (Max) 4A
DC Resistance (DCR) (Max) 59mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 300V
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Ratings -
Approvals ENEC, UR, VDE
Features -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.303" L x 1.280" W (33.10mm x 32.50mm)
Height (Max) 0.787" (20.00mm)