RN212-0.5-02-18M
RN212-0.5-02-18M
Part NumberRN212-0.5-02-18M
Detailed Description
RN212-0.5-02-18M - Product Attributes
Number of Lines2
Inductance @ Frequency18mH @ 10kHz
Current Rating (Max)500mA
DC Resistance (DCR) (Max)1.1Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.492" W (18.00mm x 12.50mm)
Height (Max)0.799" (20.30mm)