RN218-0.4-02-100M
RN218-0.4-02-100M
Part NumberRN218-0.4-02-100M
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RN218-0.4-02-100M - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesRN
PackagingTube
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance @ Frequency100mH @ 10kHz
Current Rating (Max)400mA
DC Resistance (DCR) (Max)2.8Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Ratings-
ApprovalsENEC, UR, VDE
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.492" W (18.00mm x 12.50mm)
Height (Max)0.799" (20.30mm)