RN114-1-02-15M
RN114-1-02-15M
Part NumberRN114-1-02-15M
Detailed Description
RN114-1-02-15M - Product Attributes
Number of Lines2
Inductance @ Frequency15mH @ 10kHz
Current Rating (Max)1A
DC Resistance (DCR) (Max)370mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.886" L x 0.846" W (22.50mm x 21.50mm)
Height (Max)0.531" (13.50mm)