RN214-0.5-02-56M
RN214-0.5-02-56M
Part Number RN214-0.5-02-56M
Description CMC 56MH 500MA 2LN TH
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 56mH @ 10kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 500mA DCR 1.7Ohm (Typ)
Payment Methods
Delivery Services
RN214-0.5-02-56M - Product Attributes
Series RN
Packaging Tube
Number of Lines 2
Inductance @ Frequency 56mH @ 10kHz
Current Rating (Max) 500mA
DC Resistance (DCR) (Max) 1.7Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC -
Voltage Rating - AC 300V
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.906" L x 0.610" W (23.00mm x 15.50mm)
Height (Max) 0.996" (25.30mm)