RN212-1.5-02-3M3
RN212-1.5-02-3M3
Part NumberRN212-1.5-02-3M3
Detailed Description
RN212-1.5-02-3M3 - Product Attributes
Number of Lines2
Inductance @ Frequency3.3mH @ 10kHz
Current Rating (Max)1.5A
DC Resistance (DCR) (Max)102mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.709" L x 0.492" W (18.00mm x 12.50mm)
Height (Max)0.799" (20.30mm)