RN112-0.4-02-39M
RN112-0.4-02-39M
Part NumberRN112-0.4-02-39M
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseHorizontal, 4 PC Pin
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RN112-0.4-02-39M - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesRN
PackagingTray
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance @ Frequency39mH @ 10kHz
Current Rating (Max)400mA
DC Resistance (DCR) (Max)1.5Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Ratings-
ApprovalsENEC, UR, VDE
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.697" L x 0.673" W (17.70mm x 17.10mm)
Height (Max)0.508" (12.90mm)