RN102-0.6-02-4M4
RN102-0.6-02-4M4
Part NumberRN102-0.6-02-4M4
Detailed Description
RN102-0.6-02-4M4 - Product Attributes
SeriesRN
PackagingTube
Number of Lines2
Inductance @ Frequency4.4mH @ 10kHz
Current Rating (Max)600mA
DC Resistance (DCR) (Max)380mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.551" Dia x 0.551" W (14.00mm x 14.00mm)
Height (Max)0.366" (9.30mm)