RN204-0.3-02-12M
RN204-0.3-02-12M
Part NumberRN204-0.3-02-12M
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
RN204-0.3-02-12M - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerSchaffner EMC Inc.
SeriesRN
PackagingTray
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Inductance @ Frequency12mH @ 10kHz
Current Rating (Max)300mA
DC Resistance (DCR) (Max)960mOhm (Typ)
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC300V
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Ratings-
ApprovalsENEC, UR, VDE
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Height (Max)0.575" (14.61mm)