FN7514-32-M4
FN7514-32-M4
Part NumberFN7514-32-M4
Detailed Description
FN7514-32-M4 - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Current32A
DC Resistance (DCR) (Max)0.58mOhm (Typ)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Size / Dimension1.061" Dia x 3.031" L (26.95mm x 77.00mm)