FN7512-63-M6
FN7512-63-M6
Part NumberFN7512-63-M6
Detailed Description
FN7512-63-M6 - Product Attributes
Part StatusActive
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Current63A
DC Resistance (DCR) (Max)0.3mOhm (Typ)
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Size / Dimension0.984" Dia x 3.780" L (25.00mm x 96.00mm)
Height (Max)-
Thread SizeM16x1
FN7512-63-M6 - Related Products
More >>
FN7512-63-M6 Schaffner EMC Inc., 0.1µF Feed Through Capacitor 1000V (1kV) 63A 0.3mOhm (Typ) Axial - Threaded Terminals, FN 751X View